Content
O mnie

Borys Skrzyński

Fotograf i fotoreporter. Właściciel firmy. Przygodę z fotografią rozpoczął w wieku dziesięciu lat. Mając dwadzieścia, już podczas studiów na Wydziale Dziennikarstwa UW, przeszedł na „zawodowstwo” i zadebiutował na łamach krakowskiego „Dziennika Polskiego”. Następnie był etatowym fotoreporterem „Życia Gospodarczego”. Niemal od początku istnienia „Pulsu Biznesu , związany z tą gazetą jako fotoreporter, a następnie przez kilka lat jako Kierownik Działu Foto. Jego prace poza stronami macierzystej redakcji można znaleźć w niemal wszystkich polskich tytułach prasowych. Obecnie mocno zaangażowany w działalność społeczną, między innym jako prezes i członek zarządu Klubu Fotografii Prasowej przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. Twórca i organizator wielu warsztatów fotograficznych. Jego prace były wystawiane między innymi w warszawskich Hybrydach, w Klubie Fotografii Prasowej, oraz na Krakowskim Festiwalu Fotografii.

Jego fotografie wykorzystywały największe polskie zagraniczne firmy m.in. Orlen , Ebay , Totalizator Sportowy, Sanyo, Microsoft, Art. New Media, Discovery, Jutrzenka , Alchemia, JW. Construction, Muza SA, Boryszew i wiele innych…. W wolnym od komercyjnych zleceń czasie uznany fotograf aktu (indywidualna wystawa na Międzynarodowych Targach Łodzkich Film Video Foto 2010). „W fotografii biznesowej najważniejszym jest połączenie profesjonalnej sprawności i wizji niezbędnej do stworzenia obrazu odpowiadającego potrzebom. Pomaga w tym elastyczność, niezbędne zaplecze techniczne , doświadczenie i sprawdzeni współpracownicy.„

Fotofilozofia

Moje podejście do fotografii opisuje słowo: pasja. To ona pozwala realizować indywidualne i oryginalne sesje fotograficzne, niepowtarzalne, po prostu jedyne w swoim rodzaju. Korzystam z najlepszego sprzętu fotograficznego wiodących, światowych marek (Canon, Nikon, hasselblad, Linhof, Leica, Seconic, bowens) posiadam w pełni mobilne, profesjonalne studio fotograficzne. Lecz przede wszystkim oferuję swą wiedzę i umiejętności pozwalające na zrealizowanie zdjęć w każdym miejscu i czasie, także pod jego presją. Uważam, że nie ma ludzi nie fotogenicznych, szczerze mówiąc, nie znam i nie rozumiem tego pojęcia. Nie tworzę typowych zdjęć public relations, w moim mniemaniu nudnych i sztampowych. Stawiam na oryginalność i kreatywność. Celem i zadaniem jest pokazanie człowieka - często w nawiązaniu do miejsca jego pracy . Przełamuję konwencje, budując poprzez swoje zdjęcia wizerunek człowieka silnego i atrakcyjnego.

Każde zlecenia traktuje indywidualnie. Specjalnie dobieram czas, miejsce i scenografię. Każdorazowo korzystam z pomocy zespołu profesjonalistów (make up, oświetleniowiec), których praca jest niezbędna dla właściwego efektu sesji. Za każdym razem zdjęcia są inne od poprzednich, są niepowtarzalne. Biznesowy portret tonie tylko narzędzie, obraz warty tysiąca słów, to przede wszystkim opowieść o człowieku.

Borys Skrzyński


Kontakt

Borys Skrzyński
Warszawa
tel: 602 216 814
businessportraitbusinessportrait.pl
© Copyright: businessportrait.pl. Design: neoart.eu.

Wersja HTML